do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
wyszukiwarka zaawansowana
menu search
O nas

Jesteśmy firmą specjalizującą się w produkcji i wydawaniu audiobooków. Od początku istnienia Fonopolis (maj 2011 roku) wraz z wydawnictwem superNOWA wyprodukowaliśmy słuchowiska na podstawie twórczości Andrzeja Sapkowskiego:
- Wiedźmin: Ostatnie życzenie, Miecz przeznaczenia, Sezon burz, Krew elfów, Czas pogardy,
- Trylogia Husycka: Boży bojownicy, Lux perpetua.

 

Twórcą i motorem Fonopolis jest Błażej Kukla, z wykształcenia i zamiłowania reżyser dźwięku. Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wiedzę i wieloletnie doświadczenie w realizacji dźwięku w filmie i telewizji wykorzystał do tego, aby wraz z reżyserem Teatru Polskiego Radia Januszem Kukułą stworzyć na rynku nową jakość słuchowisk. Dotychczas zrealizowali wszystkie tomy Trylogii Husyckiej i dwa zbiory opowiadań wiedźmińskich. Jest członkiem Polskiej Akademii Filmowej.


Nazwa „fonopolis" jest luźnym skojarzeniem z takim miejscem w naszej wyobraźni, gdzie odbierane dźwięki malują piękne obrazy, wzbudzają pozytywne emocje i dają radość z ich słuchania.
Połączenie słów „fono-" (gr. „głos, dźwięk") i „polis" (gr. „miasto") stworzyło w naszej wyobraźni miasto dźwięków, do którego serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników książek. Mamy nadzieję, że odwiedzając Fonopolis, każda osoba wrażliwa na dźwięki znajdzie przestrzeń dla siebie.

Produkcje Fonopolis

Fonopolis to przede wszystkim produkcja największych słuchowisk, w których literatura ożywa dźwiękowo, tworząc nową jakość. Wraz z wydawnictwem superNOWA wyprodukowaliśmy:

1) opowiadania wiedźmińskie „Ostatnie życzenie" i „Miecz przeznaczenia" Andrzeja Sapkowskiego. 25 godzin i 20 minut nagrań z udziałem ponad 60 wspaniałych aktorów zaostrzyło nam apetyt na udźwiękowienie całego cyklu o wiedźminie.

2) "Sezon burz" Andrzeja Sapkowskiego. 13 godzin 31 minut z udziałem 84 aktorów było słuchowiskiem- niespodzianką dla Fanów.

3) "Krew elfów" Andrzeja Sapkowskiego. 12 godzin 38 minut z udziałem 78 aktorów rozpoczęło nagrywanie sagi o wiedźminie.

4) "Czas pogardy" Andrzeja Sapkowskiego. 13 godzin 36 minut z udziałem 76 aktorów pozostawiło Fanów w słusznym przekonaniu, że wydawcy planują nagrać wszystkie tomy.

5) drugi tom Trylogii Husyckiej, „Boży bojownicy" Andrzeja Sapkowskiego. Największa produkcja w Europie z udziałem 174 aktorów, którzy wcielili się w 203 bohaterów znanych z kart książki, 23 godziny 33 minuty słuchowiska z muzyką Adama Skorupy.

6) trzeci tom Trylogii Husyckiej, „Lux perpetua" Andrzeja Sapkowskiego. Zwieńczenie dzieła mistrza w 22 godzinach 51 minutach. W spektaklu dźwięku i wyobraźni wzięło udział 124 aktorów, w tym siedmiu miłośników prozy Sapkowskiego, którzy na chwilę zamienili się w aktorów.
7) Król Lear Williama Szekspira

Fonopolis pamięta również o najmłodszych: wraz z Zaza Media wyprodukowaliśmy słuchowisko „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Autorem adaptacji jest Piotr Maria Cieński, w rolach głównych występują Anna Dereszowska jako Śnieżka i De Mono jako krasnale. Bajka z morałem, ale w wydaniu, które nie tylko poucza, ale też bawi dowcipnymi dialogami młodszych i starszych, by na koniec porwać do tańca w rytmach reggae znanych wszystkim utworów "Chodź, pomaluj mój świat", "Niedziela będzie dla nas".

 

Zapraszamy!

 

 

 

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl