do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
wyszukiwarka zaawansowana
menu search

Powiedz mi to jutro

0 (Ilość ocen: 0)
  • Format: książka oprawa miękka
  • Autor: Sylwia Kukla
  • ISBN: 978-83-934688-2-9
  • Liczba stron: 240
  • Oprawa: miękka
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Inne formaty
Cena: 24,90 zł 24.90
quantity szt.

Opis

Nasz papierowy rodzynek wśród dźwiękowych propozycji, czyli książka "Powiedz mi to jutro".

Matylda zmienia swoje plany w ostatniej chwili, by odtąd płynąć z nurtem własnych pragnień. Decyzja odważna i godna podziwu, ale jak to zrobić właściwie, by nie zawracać kijem rzeki?

„Zapewne już dostrzegłaś, że przez minione miesiące zmieniłaś się, a jeśli jeszcze tego nie widzisz, to wkrótce się o tym przekonasz. Jesteś już w pełni dojrzałą kobietą, która wie, czego chce, i dostanie to. Los sprzyja tym, którzy słuchają głosu swojego serca. Twoje serce jest dobrym drogowskazem, więc słuchaj go zawsze. Życie zaskoczy cię jeszcze wiele razy, ale ty zawsze wsłuchuj się w siebie. Nie obawiaj się, że zbłądzisz. Warto zboczyć ze ścieżki, by zbierać doświadczenia, które pomogą pokonać późniejsze trudności. Błędy mogą nas też wiele nauczyć, więc nie gań się, gdy coś zrobisz źle. Masz do tego prawo. Czasem najgorsze wybory po jakimś czasie okazują się zbawienne i potrzebne. Nic nie dzieje się bez przyczyny." fragment książki

Mateusz próbuje uwolnić się od emocji, które były jedynie odbiciem jego wspomnień. Czy uda się jemu przy okazji nie skrzywdzić innych?

„Siedzieli nad świeżo zaparzoną kawą. Pani Alina z kubkiem przyciśniętym do piersi wsłuchiwała się w jego relację z ostatnich miesięcy. Jej poważna mina zdradzała skupienie i zaciekawienie.
Kiedy Mateusz skończył swoją opowieść, poczuł się zdecydowanie lepiej. Zrzucił z siebie nagromadzone emocje. Wyobrażał sobie, jak dzięki temu uwolnił z klatki swojego wnętrza ściśnięte do granic możliwości myśli, które jak ptaki pofrunęły ku wolności. Możliwość opowiedzenia tego, co się wydarzyło w jego życiu, sprawiła, że mógł zdystansować się do wszystkiego. Zrozumiał, co powinien zrobić, i słowa właścicielki kafeterii jedynie go w tym utwierdziły.
– Jesteś świetnym pisarzem i znasz się dobrze na swojej pracy. Wiesz doskonale, że opowiadanie ma wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Aby całość miała sens, wszystko powinno być na swoim miejscu. W przeciwnym razie możesz zostać niezrozumiany przez czytelnika. Zanim zaczniesz zapisywać kolejne karty swojego życia, postaraj się zakończyć te poprzednie. To co niedokończone, zawsze będzie do ciebie powracało i przypominało o sobie. Jeśli nie masz pomysłu, jak to zakończyć, wycisz się i spróbuj poszukać odpowiedzi w sobie. Uwierz, ona tam jest." fragment książki

blog sylwiakukla.pl

Rekomendacje z okładki:

Sylwia Kukla wierzy, że ludzie potrzebują nadziei, choć wiedzą, że umiera. To nas łączy... Sylwia wie, że miłość może zatrzymać czas i nie raniąc nikogo, dawać ludziom szczęście. To nas dzieli... Lubię tę powieść, ponieważ jest grą z inteligencją i wrażliwością czytelnika, a ja lubię grać. Polecam gorąco prozatorski debiut Sylwii Kukli. Warto z autorką zagrać w grę z czasem, choć tej gry jeszcze nikt nie wygrał. Trzeba grać, bo taki jest sens życia. Janusz Kukuła, Dyrektor Teatru Polskiego Radia

Poszukując szczęścia i sensu życia najczęściej pytamy innych co powinniśmy robić. Nie bierzemy pod uwagę własnych marzeń.Odpowiedzialność za swoje życie to także szalone i spontaniczne decyzje i o tym właśnie jest ta książka.
Anna Popek, dziennikarka i prezenterka telewizyjna

Czy prawdziwe uczucie potrafi zburzyć to, co budowaliśmy przez lata? Czy miłość naprawdę jest w stanie przezwyciężyć wszystko, a może lepiej kierować się rozumem? Powiedz mi to jutro opowiada o rozterkach, które mogą spotkać każdego. Bo przecież wszyscy musimy czasem wybierać pomiędzy sercem a rozumem.
Sylwia Rost, serwis kobieta.wp.pl

 

Opinie (0)

Komentarze naszych klientów
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl