Jeśli dużo korzystamy z telefonu i często go wyciągamy, to nasz ekran będzie potrzebował lepszego zabezpieczenia. Wtedy faktycznie często ryzykujemy stłuczeniem go. Zwłaszcza, gdy spada nam na podłogę.
Chyba każdy z nas choć raz w życiu miał klasycznego „pajączka”. Telefon spada na ziemię, a gdy go podnosimy, to szkło wygląda, jakby nadepnął na nie słoń. Bardzo trudno jest taki ekran wymienić i wielu sytuacjach jest to po prostu niemożliwe.
Dlatego lepiej zabezpieczyć się w folię lub szkło, gdyż te można wymieniać. Jeśli uszkodzimy sobie takie szkiełko, to możemy zawsze kupić nowe. Nie ma wtedy poczucia, że uszkodziło się jakąś ważną część telefonu.
Ile kosztuje folia ochronna i szkło?
Założenie folii ochronnej w którymś z supermarketów z elektroniką zawsze jest dosyć drogie. Może kosztować około 100 złotych. Lepiej jest więc skorzystać z usług jakiegoś lokalnego serwisu.
Tam można kupić szkło hartowane lub hybrydowe nawet za kilka złotych. Najczęściej jednak zapłacimy ok. 15. Warto mieć chociażby taką podstawową ochronę, ponieważ współczesne ekrany telefonów są – mówiąc lekko – kiepskie, jeśli chodzi o wytrzymałość.
Szkło czy folia?
Istnieje kilka różnic między szkłem hartowanym a folią. Między innymi folię dużo łatwiej samemu nałożyć i zdjąć. Oczywiście szkło hartowane też możemy sami zdementować (tutaj przeczytasz, jak to zrobić), ale jest to nieco trudniejsze.
Szkło hartowane chroni telefon dużo skuteczniej od folii. Jest od niej bardzo wytrzymałe, więc ekran telefonu może się cieszyć dużo większą żywotnością. Warto jednak dostosować to do swoich własnych potrzeb.