Czy warto zainwestować w czytnik e-booków?

Niektórym wydaje się, że wśród współczesnych ludzi praktycznie nikt nie czyta już książek. Nic bardziej mylnego! Książki to wciąż bardzo popularny sposób na nudę, z którego korzystają osoby w każdym wieku. Mimo tego, że jest to rozrywka ponadczasowa, najnowsze technologie pozwoliły nieco ją uaktualnić. Dzięki temu, zamiast tradycyjnych, zajmujących dużo miejsca papierowych tomów możemy inwestować w e-booki, które odtworzymy na specjalnym czytniku.

Czytnik e-booków to sprzęt, który ma swoich fanów i przeciwników. Wielu miłośników książek nie potrafi przestawić się z papierowych wersji na te elektroniczne. Istnieje jednak teoria, że wystarczy raz przekonać się do e-booka, aby zmienić swoje zdanie i zapragnąć czytnika na własność. Ogromna ilość modeli pozwala każdemu wybrać produkt odpowiedni dla siebie. Bardzo często głównym kryterium przy wyborze jest cena, która może wahać się od około 300 nawet do 1500 zł. Dla zainteresowanych sklepy oferują płatność w ratach, nie musisz się więc martwić, jeśli nie posiadasz aż takich funduszy.

Wygodne czytanie książek w podróży

Każdy, kto często podróżuje, wie, jak wiele czasu można zmarnować, czekając na komunikację miejską, która może się dodatkowo opóźnić. Nudzić możemy się też w trakcie jazdy, kiedy już kolejny raz mijamy po drodze te same krajobrazy. Aby zająć się czymś przyjemnym, warto zabrać ze sobą ulubioną książkę. Niektóre powieści są jednak bardzo grube i ciężkie, zajmują dużo miejsca i ich noszenie może być niezwykle uciążliwe. W takich sytuacjach na pomoc przychodzi czytnik e-booków. Ten niedużej wielkości sprzęt jest w stanie pomieścić kilkadziesiąt książek, których czytanie możemy rozpocząć wszędzie. Wybierając klasyczną książkę, nie dajemy sobie zbyt dużego wyboru, kiedy jednak postawimy na czytnik, możemy umieścić na nim kilka różnych opowieści, każda innego gatunku. Dzięki temu możemy dopasowywać czytaną akurat książkę do swojego nastroju czy też panującego na zewnątrz klimatu.

Powieści odporne na zgubne działanie czynników zewnętrznych

Papierowe książki charakteryzują się niezbyt dużą wytrzymałością. Zabierając ze sobą taki egzemplarz w podróż, ryzykujemy jego zmoknięcie, a nawet zalanie napojem, który również będziemy trzymać w bagażu. Taka obawa nie dotyczy wodoodpornych czytników e-booków. Wybierając taki model, możemy mieć pewność, że wszystkie książki będą bezpiecznie czekać na swoją kolej na elektronicznej półce. Tego typu powieści nie będą też chłonąć nieprzyjemnych zapachów z zewnątrz. Przeciwnicy elektroniki podkreślają, że czytając na czytniku, nie mamy okazji poczuć struktury kartek, a nasze oczy dodatkowo męczą się, patrząc na ekran. Czytniki e-booków wyposażone są jednak w specjalne wyświetlacze. Mimo że nie pozwolą nam na typowe przewracanie kartek, książki będą wyświetlane na e-papierze. Wyposażony w takie rozwiązanie model zapewni nam komfort czytania o każdej porze dnia i nocy. Matowy wyświetlacz nie będzie odbijał światła, a dodatkowe opcje pozwolą na dopasowanie jasności ekranu.

Czytanie książek w innych językach nigdy nie było prostsze

Czytnik e-booków to doskonałe rozwiązanie dla osób, które uczą się języków obcych. Bez obaw będą oni mogli czytać książki w danym języku, ponieważ wbudowany słownik pozwoli na szybkie przetłumaczenie nieznanych słów. Jeśli zauważymy ciekawą konstrukcję gramatyczną lub godny zapamiętania cytat, nie musimy spieszyć po kartkę i długopis. Czytniki posiadają opcję podkreślania danego fragmentu, który później bez problemów możemy znaleźć w stworzonym notesie. Zanim zdecydujemy się na zakup takiego sprzętu, zastanówmy się, czy wolimy wariant dotykowy, czy wyposażony w guziki. Oprócz tego, że książki będziemy mogli czytać także w środku nocy, bez dodatkowego źródła światła, ekran czytnika nie jest szkodliwy dla naszego organizmu, możemy więc korzystać z niego nawet bezpośrednio przed snem. Mimo że czytnik nie jest najtańszym sprzętem, książki, które na niego kupujemy, zazwyczaj kosztują mniej, niż te w wersji papierowej. Na dłuższą metę możemy więc zaoszczędzić nie tylko miejsce na półkach, ale też pieniądze.