najlepsze telefony 2021

Jaki model iPhone wybrać?

Nowoczesny telefon z dostępem do Internetu to gadżet, który powinien posiadać każdy współczesny człowiek. Ogromna ilość modeli smartfonów może się jednak okazać przytłaczająca dla kogoś, kto nie zna się na elektronice. Jeśli szukasz doskonałego modelu, zwróć uwagę na ofertę firmy Apple, która w ostatnim czasie na rynek wypuściła kilka produktów, które mogą pochwalić się świetnymi opiniami konsumentów.

Wybór telefonu powinien być uzależniony od oczekiwań jego przyszłego użytkownika. Niektórzy ludzie wciąż nie korzystają z sieci na swoich komórkach, niepotrzebne są im więc na bieżąco aktualizowane modele. Sprzęty, które przeznaczone są jedynie do wykonywania i odbierania połączeń oraz pisania wiadomości tekstowych z pewnością są znacznie bardziej atrakcyjne cenowo niż najnowsze modele firmy Apple. Jeśli więc szukasz ekonomicznego rozwiązania i nie zamierzasz używać smartfona do przeglądania Internetu, możesz wybrać jedną ze starszych propozycji, np. iPhone 5S lub 4S. Decydując się na taki zakup, powinniśmy pamiętać, że te modele pozbawione są niektórych funkcji.

Czy warto zdecydować się na najnowsze modele?

Najnowsze iPhone’y mogą pochwalić się nie tylko nowoczesnym designem, ale też właściwościami technicznymi, które zadowolą każdego miłośnika elektroniki. Ostatnio wypuszczone iPhone’y 11 są jedną z najtańszych propozycji, które niedawno pojawiły się na rynku. Nie znaczy to jednak, że są one gorsze. Jak się okazuje, ich procesor jest równie wydajny co ten, który umieszczony został w wersji Pro i Pro Max. Będzie to doskonała propozycja dla osób, którym zależy na wytrzymałej baterii. Jeśli już wcześniej miałeś kontakt z firmą Apple lub byłeś właścicielem iPhone’a XR, wybierz jego następcę, który może pochwalić się ulepszonym aparatem. Wersja 11 Pro nada się dla tych, którym zależy na szybkim i bezprzewodowym ładowaniu i wodoodporności. Jeżeli jesteś fanem dużych wyświetlaczy, Twoją sympatię na pewno zdobędzie model Pro Max, który aktualnie jest najbardziej zaawansowaną propozycją od Apple.

Mały, ale wciąż popularny iPhone SE

IPhone SE to jedno z najbardziej atrakcyjnych cenowo rozwiązań proponowanych przez Apple. Ten niewielki smartfon ma jedynie 4 cale, a w jego wnętrzu znajdują się części wykorzystane do produkcji modelu 6s, dzięki czemu jest on dalej wspierany i aktualizowany. Mimo że klasycznego iPhone SE wciąż można bez problemów używać, Apple zdecydowało się nieco go odświeżyć. Druga generacja tego telefonu będzie doskonała dla każdego, kto nie lubi ogromnych wyświetlaczy, ale ceni sobie nowoczesne podzespoły. Do stworzenia wersji z roku 2020 użyto części z niezwykle popularnego iPhone’a 8, dzięki czemu telefon może pochwalić się najlepszym dostępnym aktualnie procesorem. Dzięki wodoszczelnej obudowie nie musimy martwić się o uszkodzenie telefonu. Wizja regularnych aktualizacji sprawia, że żaden właściciel iPhone’a SE (2020) przez długi czas nie pomyśli o zakupie nowego smartfona.

IPhone 6, 7, czy 8, który sprawdzi się najlepiej?

Wspomniane telefony nie różnią się od siebie diametralnie. Zauważalną odrębnością są bez wątpienia aparaty i ceny tych smartfonów. IPhone 6, jako ten najstarszy, prawdopodobnie najszybciej przestanie być wspierany. Siódemka to telefon, który pozostanie z właścicielami na pewno przez najbliższe dwa lata. Mimo że nie została wyposażona w złącze słuchawkowe, wiele osób twierdzi, że jest to model, który sprostał wszystkim ich oczekiwaniom. IPhone 8 wprowadzono na rynek w roku 2017, jego oprogramowanie wciąż jest więc świeże i gotowe na kolejne aktualizacje. Wielu użytkowników przekonały jego niewielkie wymiary i możliwość odblokowywania sprzętu za pomocą odcisku palca. Aktualnie jest to doskonały wybór także ze względu na cenę. Dopiero wyprodukowany iPhone SE 2020, który wykorzystuje podzespoły ósemki, sprawił, że koszt iPhone’a 8 znacznie zmalał. Telefony dostępne są także w nieco ulepszonych wersjach Plus. Jeśli nie zainteresował Cię żaden przytoczony model, sprawdź także smartfony z serii X. Wszystkie produkty firmy Apple cechują się wytrzymałością i systemem operacyjnym stworzonym wyłącznie na potrzeby przedsiębiorstwa. Dzięki temu telefony nie zacinają się i są gotowe służyć właścicielom przez wiele lat.