Redmi Note 10 – premiera wkrótce?

Chiński producent smartfonów Redmi nie próżnuje. W sieci pojawiły się informacje sugerujące, iż już niedługo pojawi się na rynku nowa generacja popularnych smartfonów. Chodzi o Redmi Note 10, który prawdopodobnie będzie obsługiwał sieć 5G. Być może stanie się kolejnym modelem, który będzie mocną konkurencją dla innych, popularnych producentów.

Nieoficjalne wiadomości podają, iż sprzęt, o którym mowa jest obecnie w fazie certyfikacji. Może więc okazać się, że już za kilka tygodni fani marki Redmi będą mogli cieszy się obecnością nowego modelu na rynku. Choć są to informacje niepotwierdzone, wiele wskazuje na to, że stanowią prawdziwego newsa.

Nowe procesory od MediaTeka?

Wydaje się, że chiński producent coraz odważniej inwestuje w rozwiązania oferowane przez MediaTeka. Jeśli sieciowe plotki się potwierdzą, to najnowszy model Redmi Note 10 zostanie wyposażony w MediaTek Dimencity 820. Procesor, o którym mowa jest zdecydowanie mocniejszy od obecnego w serii 9 MediaTeka G85. Jest to rozwiązanie obsługujące sieć 5G. Najprawdopodobniej, w urządzeniu premierowym będzie można zobaczyć 8 GB pamięci RAM. Wiele informacji nadal pozostaje totalną niewiadomą. Przypuszczenia ekspertów mówią jedynie o obecności co najmniej 64 GB pamięci dyskowej, choć oczywiście bardziej pożądaną w tym wypadku, byłaby wielkość 128 GB. Nic nie wiadomo odnośnie wielkości samego urządzenia, jednak pewne informacje wskazują, że może ono mieć przekątną w okolicach 6,5 cala.

Ciężko również wyrokować w kwestii konfiguracyjnej aparatów fotograficznych, choć można spodziewać się rozwiązań stosowanych w serii Redmi Note 9. Bateria smartfona powinna mieć pojemność co najmniej 4000 mAh. Z pewnością można liczyć na technologię szybkiego ładowania. Wszystko jednak pozostaje w sferze tajemnicy, którą producent będzie stopniowo odkrywał bliżej premiery smartfona.