Samsung Galaxy A42 5G – oficjalna zapowiedź

Jak oficjalnie zapowiedział koreański producent, w nowym smartfonie Samsung Galaxy A42 nie zabraknie obsługi sieci 5G. Choć do premiery całkiem niedaleko, nadal szczegółowa specyfikacja pozostaje tajemnicą. Istnieją pewne informacje, które jednak mogą przybliżyć to, czego miłośnicy Samsunga mogą się spodziewać w najnowszym modelu.

Model, o którym mowa prawdopodobnie zostanie wyposażony w procesor Snapdragon 690. Jak można się zorientować podzespół stanowi najtańszą opcję obsługującą sieć 5G, w rozbudowanej ofercie Qualcomma. Dużo wskazuje również na to, że zostanie on wsparty kością pamięci RAM o minimum 4 GB pojemności. Ciężko wyrokować, ile pamięci dyskowej otrzyma użytkownik Samsunga w tej odsłonie, jednak jak wskazują eksperci jej powinna oscylować w granicach 64 GB.

Pozostała specyfikacja smartfonu

To, co istotne dla miłośników koreańskiego producenta to fakt, iż urządzenie będzie posiadało poczwórny aparat fotograficzny. Można więc przypuszczać, że poza klasycznym aparatem głównym, na wyposażeniu znajdzie się rozwiązanie ultraszerokokątne oraz dwa wspomagające aparaty, do głębi ostrości i makro. Sam wygląd smartfona zapewne nie odbiegnie od poprzedniej serii. Istnieją przesłanki sugerujące, jakoby Samsung Galaxy A42 może posiadać przekątną wyświetlacza na poziomie 6,6 cala. Oczywiście standardem wydaje się technologia AMOLED oraz zastosowanie popularnego wycięcia w kształcie łezki.

Bateria w tym urządzeniu prawdopodobnie pozwoli na szybkie ładowanie, a jej pojemność wyniesie 5000mAh. Ponieważ jednak nie będzie czytnika linii papilarnych na obudowie, można się domyślać, iż producent zaimplementuje go bezpośrednio w wyświetlaczu. Choć będzie obsługiwał technologię 5G, dużo wskazuje na to, iż urządzenie uplasuje się w najtańszej wersji rozwiązań z siecią 5G. Ciężko wyrokować, kiedy dokładnie można spodziewać się premiery nowego Samsunga. Sądząc po pojawiających się informacjach, może mieć ona miejsce w ciągu następnych kilku tygodni. Z pewnością miłośnicy Samsunga nie mogą doczekać się najnowszego modelu popularnego smartfonu.