Mapy Google wprowadzają ciemny motyw wyświetlacza

Google wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, wciąż wprowadza liczne udogodnienia. Mimo wszystko opcja ciemnego motywu wyświetlacza, który nie męczyłby wzroku wydaje się czymś niedoścignionym lub zapomnianym. Najnowsze informacje wskazują jednak na to, iż już niedługo, takie rozwiązanie pojawi się w standardowym produkcie, jakim są Mapy Google.

Wielu ekspertów i znawców elektroniki stale podkreśla, iż klasyczne połączenie białego ekranu z ciemnymi elementami nie zawsze sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Zwłaszcza, gdy mówi się o wieczornym czytaniu. Takie opcje mogą skutecznie osłabić wzrok, a co więcej sprawić, iż użytkownik zrezygnuje z korzystania z elektroniki po zmroku.

Tryb nocny dla wygody większości

Idealną koncepcją jest więc odwrócenie wspomnianej kolorystyki. Ciemne tło z jasnymi elementami, doskonale bowiem sprawdza się w pomieszczeniach, gdzie panuje mrok. Jak pokazują badania, większość ludzi docenia takie rozwiązania, gdyż pozwalają one na chwilę wytchnienia dla zmęczonego wzroku. Tryb nocny został już wprowadzony niemalże we wszystkich urządzeniach pracujących na iOS, Android, macOS i Windows. Niestety wciąż brakuje go w większości aplikacji.

Dużym problemem wydaje się fakt, iż obecnie Mapy Google nie posiadają ciemnego motywu obecnego na Androidzie. Wiele wskazuje na to, że sytuacja ta ma się zmienić w najbliższym czasie. Jeśli jednak rozłożyć najnowszą wersję Map Google, można zauważyć, że pewne parametry dotyczące takiego trybu są już obecne w ich kodzie. Można zaryzykować stwierdzenie, iż w takiej sytuacji prace nad nowym trybem w Mapach Google są już na ukończeniu. Warto jednak wspomnieć, iż dołączenie takiej opcji w przypadku map jest zadaniem skomplikowanym i trudnym. Nie jest to bowiem kwestia samych ikonek, ale i dostosowania skomplikowanych map do takiej koncepcji