Darmowe YouTube Premium w telefonach Xiaomi

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj życie bez YouTube’a. Korzystamy z niego dla rozrywki, wiadomości a nawet nauki. Od niedawna jednak istnieje pakiet premium, który dodaje nam kilku przydatnych opcji. Okazuje się, że wcale nie musimy go kupować, aby z tych opcji korzystać. Co to oznacza?

Jak korzystać dodatkowych opcji YouTube’a w telefonach Xiaomi

W jaki sposób ustawić opcję wygaszania ekranu podczas oglądania filmików na YouTube? To bardzo proste, po prostu podążaj za tymi krokami:

  1. Wejdź w ustawienia panelu bocznego.
  2. Ustaw wyświetlanie panelu bocznego podczas odtwarzania filmów
  3. Następnie wybierz aplikacje, które mogą odtwarzać wideo podczas wyświetlania panelu bocznego. Tą, która nas interesuje, jest oczywiście YouTube. Upewnijmy się, że ta opcja jest zaznaczona.
  4. Podczas oglądania filmu na YT wysuń panel boczny, a następnie dotknij opcję wygaszenia ekranu.

Teraz możesz słuchać dźwięku z wybranego wideo bez konieczności zatrzymywania go. To świetna opcja, jeżeli korzystamy z YouTube głównie do słuchania muzyki albo podcastów. Nie tylko będziemy mogli słuchać bez obawy, że przez przypadek sobie zapauzujemy albo przewiniemy, ale będziemy też w ten sposób oszczędzać baterię.

Gdy tylko zgasimy ekran, to automatycznie zużywamy jej mniej niż przy włączonym. Tak samo ma na to wpływ jasność obrazu. Więc jeśli nie jesteśmy akurat na otwartej przestrzeni w słoneczny dzień, to nie musimy zmieniać ekranu naszego telefonu w latarkę.

Co daje YouTube premium?

YouTube przez wiele lat był portalem, którego zaletą była darmowość. Oglądało się w nim nieskończoną masę krótszych i dłuższych wideo i nie trzeba było opłacać żadnego abonamentu. W końcu jednak pojawiła się usługa YouTube premium, czyli płatna odsłona popularnego serwisu. Co tak naprawdę nam ona daje?

Korzystanie z YouTube premium ma sens, jeżeli chodzi nam o jego mobilną formę. Wtedy między innymi możemy słuchać z wyłączonym ekranem. Dlaczego jest to takie ważne? Bo gdy ekran jest włączony, to wielokrotnie przypadkowo przyciskamy w nasz telefon, przewijając lub pauzując nagranie.

Samo włożenie do kieszeni czy plecaka nie pomaga. Nawet ocieranie się smartfona o materiał spodni lub kurtki może być interpretowany przez urządzenie, jako celowe przyciskanie. Wydaje się więc, że bez wygaszania ekranu, nie da się komfortowo słuchać muzyki poza domem.