Kiedy warto zainwestować w monitor 57 cali? Oto Samsung Odyssey Neo G9

Na rynku mamy do dyspozycji różnorodne warianty monitorów. Niektóre z nich są przeznaczone przede wszystkim do gier, podczas gdy inne sprawdzają się świetnie podczas długich sesji pracy. Jednak czy wiesz, kiedy to właśnie monitor o przekątnej 57 cali jest najlepszym wyborem? Dowiedz się również, dlaczego tak wielu użytkowników kieruje swoją uwagę na Odyssey G9 od marki Samsung!

Monitor – duży czy mały?

To, jaki rozmiar monitora wybierzemy, zależy od kilku kluczowych czynników. Nie ma jednoznacznej reguły, że większy lub mniejszy ekran zawsze będzie najlepszym wyborem. To, co naprawdę ma znaczenie, to sposób, w jaki zamierzamy korzystać z tego monitora. Czy będzie on służył głównie do przeglądania internetu, czy może planujemy na nim prowadzić ekscytujące rozgrywki w grach? Przykładowo, programiści często poszukują dużych ekranów o wysokiej rozdzielczości, co pozwala im na efektywną pracę na różnych programach lub aplikacjach jednocześnie.

Kluczowym czynnikiem przy wyborze jest również budżet oraz dostępna przestrzeń na biurku. Czasem to właśnie te elementy stanowią największe wyzwanie. Wobec tego, co wybierzesz – większy czy mniejszy monitor?

Co wyróżnia monitor o przekątnej 57 cali?

Jeśli zdecydujesz się na większy monitor 57 cali, z pewnością chcesz wiedzieć, czego możesz się spodziewać. Doskonałym przykładem może być Odyssey Neo G9 od marki Samsung. Wyróżnia go przede wszystkim znakomita jakość obrazu, którą zapewnia rozdzielczość Dual UHD. Jest to szczególnie istotne przy tak dużym ekranie. W końcu zależy nam na jak najlepszym obrazie, w którym każdy detal pozostaje widoczny.

Odyssey G9 wyposażony jest również w matrycę Quantum Mini-LED oraz VESA Display HDR 1000. Jeśli chodzi o czas reakcji, wynosi on zaledwie 1 ms, a szybkość odświeżania pozostaje na poziomie 240 Hz.

Poznaj Odyssey Neo G9

Wspomniany monitor o przekątnej 57 cali ma o wiele więcej do zaoferowania, co sprawia, że ciężko przejść obok niego obojętnie. Doskonałym przykładem jest zastosowana tu krzywizna (1000R), która sprawia, że użytkownik czuje się jak w samym środku rozgrywki. To właśnie ona dopasowuje się idealnie do naturalnej krzywizny ludzkiego oka.

Monitor 57 cali, czyli Odyssey Neo G9, to również niezrównana technologia Quantum Matrix z Quantum Mini LED. Jak działa? To właśnie ona gwarantuje kontrolowane natężenie światła oraz oszałamiający kontrast. Doskonała głębia kolorów to szczytowa jasność 1000 nitów i współczynnik kontrastu 1000000:1. Nie można też zapominać o płynności rozgrywki, którą w tym przypadku gwarantuje AMD FreeSync Premium Pro.

Na koniec warto podkreślić ergonomiczny design samego urządzenia. Monitor można swobodnie obracać, nachylać i regulować wysokość. Dodatkowo, jest w pełni kompatybilny ze standardem VESA, co pozwala na zamontowanie go w najwygodniejszej dla Ciebie pozycji.

Tekst powstał we współpracy z Samsung Electronics Polska.