Komputer dla ucznia – na co zwrócić uwagę?

Pandemia koronawirusa, jak i rozpoczęcie roku szkolnego wymusiło bądź zrobi to w najbliższym czasie, zakup nowego sprzętu dla dziecka. Komputer czy laptop, niezależnie od swojego kształtu powinien być rozwiązaniem praktycznym i maksymalnie prostym w obsłudze. Na rynku istnieje tak szeroka gama modeli, że osoby niepoinformowane mogą mieć trudność przy wyborze urządzenia. Czym się kierować i na co zwrócić szczególną uwagę?

Rozważając zakup sprzętu dla dziecka bądź dzieci, warto decydować się na rozwiązania ze średniej półki. Zbyt nowoczesne komputery trzymają zwykle bardzo wysokie ceny, a przy wykorzystywaniu podczas nauki, ich moduły mogą być po prostu za dobre. Za dobre, co oznacza niewykorzystywane w pełni, więc po co za to dopłacać? Średniej klasy komputery stacjonarne i laptopy pozwalają na rozbudowę dostępnych zestawów i wymianę poszczególnych części, w miarę potrzeb i możliwości finansowych.

Używane komputery, czy warto?

Używany sprzęt, w najtańszej opcji można dostać na rynku już za 500 czy 600 złotych. Niestety bardzo często wiąże się on z dodatkowym formatowaniem dysku, czy czyszczeniem, co jest stratą czasu i pieniędzy. Nieco lepsze notebooki czy laptopy można uzyskać już za 1000 złotych. Ich podzespoły zwykle wystarczają do podstawowych czynności, takich jak posiadanie otwartego Worda czy kilku witryn internetowych naraz. Z kolei mając do dyspozycji budżet w wysokości 2 000 zł można pozwolić sobie na używany, ale dobry sprzęt. Wówczas przygotowanie prezentacji multimedialnej, oglądanie filmów czy nawet granie w bardziej zaawansowane gry staje się płynniejsze i szybsze. Decydując się na zakup jakiegokolwiek sprzętu od osoby prywatnej czy sklepów specjalizujących się w tego typu urządzeniach, warto wziąć ze sobą osobę, która zna się na specyfikacji technicznej. Będzie dobrym doradcą, który podpowie, na co zwrócić szczególną uwagę.

Tanie notebooki do nauki dzieci

Jeśli ogranicza kogoś budżet, dobrze postawić na tańszy notebook, który co prawda nie sprawdzi się przy nowoczesnych grach, ale z pewnością pozwoli na swobodną obsługę aplikacji i programów. Warto zainwestować w takie rozwiązanie, zwłaszcza, gdy w domu jest już jeden, lepszy komputer. Taka opcja pozwoli na wygodne odrabianie lekcji bez „walki” domowników o sprzęt. Dodatkowe urządzenie będzie można zabierać ze sobą w każdą podróż, co nawet przy przypadkowym zniszczeniu, nie będzie zbyt dużą stratą.