O czym pamiętać przy podpisywaniu umowy na telefon?

Przychodzi w końcu taki moment, kiedy potrzebujemy nowego telefonu. Przyczyny mogą być różne. Czasem jest to uszkodzenie poprzedniego sprzętu, a czasami po prostu chęć wprowadzenia do naszego życia czegoś nowego. Bez względu na to, jakimi pobudkami się kierujemy, musimy zakupu dokonać rozsądnie.

Czasami zamiast kupować nowy telefon w sklepie, dobrym pomysłem jest podpisanie umowy z którąś z sieci. Jeśli natrafimy na dobre warunki, to w niewielkiej cenie będziemy mieć nielimitowane sms-y, rozmowy a także satysfakcjonujący pakiet na internet.

Miks czy abonament?

Na rynku bardzo popularne są umowy miksu i abonamentu. Różnica jest taka, że biorąc telefon w miksie, zwiera się on w cenie całej umowy. Jeśli jednak zdecydujemy się na abonament, to oprócz miesięcznych kosztów użytkowania telefonu, będziemy musieli spłacać za niego raty. Finansowo lepiej więc wychodzimy na miksie.

Mimo to musimy pamiętać, że sama kwota to nie wszystko. Liczą się również zapisy umowy. Czasem się może okazać, że lepsza oferta pod względem ceny będzie gorsza jeśli chodzi o warunki. Uważajmy też na ewentualne dodatkowe opłaty, o których może nam nie powiedzieć bezpośrednio pracownik salonu.