Realme Dizo Star 300/500

Realme Dizo Star 300/500. Telefony dla tradycjonalistów

Realme Dizo Star 300/500. Telefony w starym dobrym stylu

Realme Dizo Star 300/500 to dwa telefony, które swoim wyglądem i funkcjami mogą dziwić w obliczu obecnego rynku. Są to bowiem modele pozbawione technologii smart, ale za to oferujące wygodne połączenia i pisanie SMS-ów tak, jak to było w przypadku starych dobrych telefonów jeszcze sprzed czasów rewolucji Steve’a Jobsa.

Co mają do zaoferowania telefony Realme Dizo Star 300/500?

Rynek telefonów komórkowych jest zdominowany przez smartfony. Dąży się dzisiaj, aby wszystko było kompaktowe i zsynchronizowane, dlatego firmy prześcigają się w oferowania jak najbardziej bajeranckich urządzeń. Jest jednak nadal wiele osób, które cenią sobie przede wszystkim wygodę. Zależy im na tym, aby telefon był telefonem i służy głównie do dzwonienia. Taką ofertę przedstawia firma Realme.

Modele Dizo Star 300 i Dizo Star 500 są do siebie bardzo podobne. Różni je głównie wielkość ekranu i pojemność baterii. Ten pierwszy parametr wynosi kolejny 1,7 ci 2,8 cala a drugi 2550 mAh i 1900 mAh. Zawierają one także aparat cyfrowy o rozdzielczości 0,3 MP, co oczywiście jak na dzisiejsze standardy jest niezbyt wiele. Ale przecież właśnie o to chodzi w tych modelach. Aby było one użytkowe a nie przepełnione gadżetami.

Proporcjonalna cena

Wiele osób narzeka, że smartfony kosztują ich zbyt wiele. Do tego bardzo szybko się psują i wymagają non stop nowych aktualizacji. Są to problemy, których nie znaliśmy w klasycznych telefonach i na pewno wielu z nas tęskni za takim stanem rzeczy. Niektóre giganty elektroniczne dostrzegają tę potrzebę i wprowadzają specjalną ofertę, która powinna zadowolić tradycjonalistów zarówno pod względem cenowym, jak i funkcjonalnym. Cena nowych modeli od Realme to ok. 65 zł (Dizo Star 300) i 90 zł (Dizo Star 500).

Klasyczne telefony komórkowe, które można kupić w 2021 r.

Realme to nie jedyny producent klasycznych telefonów. Ciekawą ofertę ma także Nokia. Przykładem jest model Nokia 105 TA-1174, którego posiada jedynie najważniejsze funkcje telefonu komórkowego razem z wygodnymi przyciskami. Kupić go można za ok. 80 zł, ale są też droższe modele dla bardziej wymagających. Za ok. 500 złotych kupimy na przykład Nokię 800 TA-1186, który mimo swojego klasycznego stylu nie jest pozbawiony nowoczesnych rozwiązań. Obsługuje on sieć 46 LTE, a także pozwala na sterowanie głosem dzięki Google Assistant. Sprawne połączenie między klasyką a nowoczesnością zapewnia system operacyjny KaiOS.