Redmi 9A – tani smartfon dla niewymagających

Wiele osób stawia na nowoczesność, jednak ich budżet nie pozwala na zaawansowane technologie. Redmi 9A jest z pewnością propozycją dla ludzi ekonomicznych, oczekujących od smartfona podstawowych funkcji i niskiej ceny. Biorąc pod uwagę koszt zakupu modelu wydaje się, iż pomysł jest dobrą koncepcją także dla rodziców, którzy szukają niedrogiego prezentu dla swoich pociech.

Redmi 9A nie tak dawno zadebiutował na polskim rynku. Jego podstawową zaletą jest bardzo niska cena – koszt nowego modelu wynosi zaledwie 399 złotych. Czym jest owe urządzenie i co może zaproponować swojemu właścicielowi? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Specyfikacja taniego smartfona

Na ten moment produkt, o którym mowa dostępny jest w autoryzowanych serwisach oraz placówkach współpracujących. Już niebawem jednak, ma także pojawić się u polskich operatorów sieci komórkowych. Przed jego zakupem, do którego z pewnością zachęca cena, warto sprawdzić, jak wygląda jego specyfikacja. Urządzenie posiada w sobie aktualne oprogramowanie, bowiem oparte jest na obecności systemu Android 10 z MIUI 12. Na plus z pewnością działa również wydajna bateria, o pojemności 5000 mAh, jednak w ogólnym rozrachunku, telefon nie zachwyca.

Poza ekranem 6,53 cala o rozdzielczości 720 x 1600 pixeli, telefon bazuje na nie najmocniejszym procesorze MediaTek Helio G25. Wiele do życzenia pozostawiają również aparaty fotograficzne o rozdzielczości 13 i 5 Mpix. Urządzenie nie jest także najmniejsze i najlżejsze, bowiem jego wymiary wynoszą: 164.9 x 77.07 x 9 mm. Brakuje opcji szybkiego ładowania oraz podstawowej pamięci wewnętrznej, która w standardzie wynosi 32 GB.

Jak widać na załączonym obrazku, model nie zachwyci osób wymagających, ale z pewnością spełni swoje podstawowe funkcje. Warto więc rozważyć jego zakup głównie dla dzieci bądź osób starszych, które co prawda nie mają wymagań, ale chcą posiadać nowego smartfona w dobrej cenie. Redmi 9A to zdecydowanie budżetowa koncepcja.