Samsung Galaxy Z Flip4 – składany smartfon o dużych możliwościach fotograficznych

Samsung Galaxy Z Flip4 to jeden z kilku modeli składanych smartfonów dostępnych w ofercie marki. Już sam design tego typu telefonów przyciąga uwagę, mimo że są one obecne na rynku już od dłuższego czasu. Wygląd to jednak nie wszystko. Oprócz tego o zakupie przeważnie decyduje u nas jakość zastosowanych podzespołów, dostępne funkcje i wszechstronność działania, bo właśnie czegoś takiego oczekujemy od obecnych urządzeń elektronicznych. Czy zatem wspomniany Galaxy Z Flip4 dobrze się spisuje przykładowo jako smartfon do robienia zdjęć? Sprawdźmy.

Samsung Galaxy Z Flip4 – podstawowe informacje

Z założenia Samsung Galaxy Z Flip4 ma łączyć w sobie nowoczesny wygląd i wielozadaniowość, czyli coś, na co wielu z nas stawia w swoim życiu – nie tylko tym zawodowym, ale także prywatnym. Jeżeli chodzi o sam design, to rzeczywiście wciąż konstrukcja Galaxy Z Flip4 robi duże wrażenie. Po złożeniu ten składany smartfon staje się wyjątkowo kompaktowy, dzięki czemu mieści się w każdej kieszeni czy torebce. Ekran zewnętrzny 1,9 cala zapewnia natomiast dostęp do niektórych funkcji bez konieczności rozkładania telefonu, wobec czego nawet po jego złożeniu możemy korzystać z wybranych opcji.

Ekran główny to z kolei wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala, co jest zdecydowanie zadowalającym wynikiem. Ci, którzy mogliby się obawiać o wytrzymałość telefonu, powinni wiedzieć, że przy jego produkcji wykorzystano takie materiały, jak Armor Aluminium (zawias) oraz szkło Corning Gorilla Class Victus+. Producent gwarantuje, że Samsung Galaxy Z Flip4 działa bezproblemowo do ponad dwustu tysięcy złożeń.

Smartfon do robienia zdjęć? Galaxy Z Flip4

Samsung Galaxy Z Flip4 oferuje całkiem sporo jako smartfon do robienia zdjęć. Z tyłu znajdziemy dwa aparaty: szerokokątny oraz ultraszerokokątny, z kolei z przodu mieści się aparat do autoportretów 10 MP. A jeżeli już mowa o selfie, to warto tutaj podkreślić, że spore ułatwienie stanowi wspomniany wcześniej ekran zewnętrzny – pokazuje on podgląd wykonywanego ujęcia, wobec czego możesz być pewien, że w trakcie robienia autoportretu tylnym aparatem łapiesz właściwy kadr. Tylne aparaty mają zresztą dużo do zaoferowania. Jest to nie tylko udoskonalona optyczna stabilizacja obrazu (OIS), ale także tryb nocny, który dzięki wykorzystywaniu większych pikseli pozwala na zrobienie wyraźnego zdjęcia nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

Co więcej, w Samsung Galaxy Z Flip4 mamy do dyspozycji funkcję Flexcam. Oznacza to, że telefon możemy częściowo złożyć, a następnie ustawić na stabilnym, równym podłożu. Nie potrzebujemy zatem statywu, jeżeli chcemy nakręcić wideo czy wykonać zdjęcie przy użyciu tego składanego smartfona. Cyfrowa stabilizacja filmów (VDIS) zadba z kolei o to, aby tworzony filmik był płynny.

Jak zatem widać, Galaxy Z Flip4 może sprawdzić się tym użytkownikom, którzy są miłośnikami fotografii. Aparat wyposażony w jaśniejszą o 65% matrycę (w porównaniu z poprzednim modelem Z Flip) i zasilany poprzez procesor Snapdragon® 8+ Gen 1 może zaowocować wyraźniejszymi ujęciami nawet w niezbyt sprzyjających warunkach.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska