Aparat 200 MP

Aparat 200 MP w nowym smartfonie od Xiaomi

Aparat 200 MP w nowym smartfonie od Xiaomi

Aparat 200 MP to coś, czego jeszcze nie było w żadnym smartfonie. Xiaomi jednak czuje się wystarczająco na siłach, aby tego liczby się zbliżyć. To zadziwiające jak technologia idzie do przodu, gdyż jeszcze kilkanaście lat temu 2 MP robiły wrażenie. Dzisiaj taki aparat jest już przeżytkiem i celuje się w dużo lepsze wyniki. Jednym z liderów na rynku jest Xiaomi. Ta chińska firma stara się zaskoczyć świat swoim nowym urządzeniem. Oprócz dobrego aparatu, urządzenie będzie mogło się pochwalić nowym Snapdragonem.

Wiemy, że nowym procesorem będzie Snapdragon 8460 albo SD895. Oczywistym jest, że nowy sensor będzie wymagał bardzo dużych mocy obliczeniowych, a bez porządnego procesora nie jest to możliwe. Dla osób lubiących robić sobie selfie też jest dobra wiadomość. Zagięty na krawędziach ekran będzie zawierał otwór, do którego możemy przymocować kamerkę selfie.
Według informacji, jakie podał Evan Blass, będziemy mieć do dyspozycji platformę mobilną, wykonaną w 4nm procesie technologicznym. Spodziewać się też możemy CPU z rdzeniami Kryo 780 (ARM v9) a także GPU Adreno 730.

Wielka konkurencje na rynku

Xiaomi musi bardzo się wysilać, aby dorównać konkurencji na rynku, która jest naprawdę potężna. Takie firmy jak Samsung czy Apple nie próżnują i ciągle wydają nowe technologie. Ostatnio na rynku pojawiły się takie urządzenia One Plus 8, Samsung Galaxy S20, Huawei P40, Samsung Galaxy S21 Ultra czy Poco F2 Pro.