LG i najbardziej nowoczesny smartfon ostatnich lat

Już niebawem producent, o którym mowa rozpoczyna nowe przedsięwzięcie nazwane Explorer Project, które w dużej mierze oparte będzie na prezentacji nowego smartfona. Z nieoficjalnych informacji, jakie zdradziło LG można wnioskować, iż urządzenie będzie zdecydowanie odbiegało od popularnych i znanych form takich telefonów. Czym będzie zatem najnowszy LG Wing?

Wszystko wyjaśni się prawdopodobnie 14 września, kiedy to producent poprzez transmisję online ma wyjawić szczegóły związane z Explorer Project. Określenie to ma jednak odnosić się do kilku aspektów zaprezentowanych nowości, w tym nowej jakości i oryginalności smartfonów.

Czym będzie LG Wing?

Oficjalne wiadomości podają, iż producent nawiązał owocną współpracę z firmami takimi jak Ficto, Tubi, Rave, Naver czy Qualcomm. Oznacza to jedno, z pewnością podzespoły tych marek staną się podstawą wyposażenia nowego smartfona. Już w internetowych doniesieniach można przeczytać o nowości, która z pewnością zaszokuje niejednego użytkownika. Mowa tu oczywiście o smartfonie LG Wing, którego nazwa nie jest wersją oficjalną. Nie o to tu jednak chodzi. Dużo ważniejszym aspektem jest forma urządzenia, odbiegająca zdecydowanie od propozycji dostępnych na rynku.

Nie tak całkiem dawno Android Authority opublikowało kilkudziesięcio sekundowe materiały, z których jasno wynika, iż urządzenie będzie posiadało dwa, różnej wielkości ekrany. Nie jest to jednak fakt tak zaskakujący, jak ten, jaki kształt ma przybrać telefon po rozłożeniu. Wyświetlacze mają wzajemnie „przeplatać” się przez siebie, tworząc coś na wzór krzyża. Oczywiście nie jest to żadna aluzja do jakiejkolwiek religii, a wygoda, która ma podnieść standard użytkowania urządzenia. Trzeba przyznać, że o ile LG Wing może nie zaskakiwać możliwościami, o tyle tak skonstruowana budowa, z pewnością zrobi wrażenie.

Na razie jednak nie wiadomo jak będzie wyglądała specyfikacja urządzenia. Jasne jest jednak to, iż będzie ono kosztowało od 1000 do 1600 dolarów. Z pewnością stanie się gratką dla miłośników gier i regularnego korzystania z multimedialnych opcji.