Samsung Galaxy M11

Sony XPeria 5 II kieszonkowym kombajnem?

Do sieci przedostała się reklama nowego smartfonu oferowanego przez popularnego producenta. Jak z niej wynika Sony Xperia 5 II ma być prawdziwym, kieszonkowym kombajnem, który będzie w sobie łączył wszystkie multimedialne możliwości. Choć do premiery jeszcze daleko, można śmiało wiedzieć, że dzięki tej informacji wiemy już o nim niemalże wszystko.

Oficjalna odsłona nowego urządzenia zaplanowana jest na 17 września. Sytuację bez wątpienia popsuł evLeaks, który w tajemniczy sposób uzyskał dostęp do materiałów promocyjnych i postanowił je opublikować. Dzięki tej sytuacji miłośnicy marki Sony już wiedzą, z czym będą mieć do czynienia w przypadku najnowszego modelu Xperii.

Ciekawa zapowiedź nowego flagowca SONY

Można otwarcie przyznać, iż materiały promocyjne wiele zdradzają. Co więcej sugerują, iż Sony Xperia 5 II z pewnością jest urządzeniem, na które warto czekać. Wizualnie nowy smartfon nie odbiega szczególnie od swoich poprzedników. Jego wyświetlacz Full HD + stanowi 6,1 cala w technologii OLED, o proporcjach ekranu 21:9. Pomimo dość znacznych wielkości, urządzenie ma należeć do opcji stosunkowo niewielkich, gdyż jego rozmiary wynoszą: 158x68x8mm. Sam wyświetlacz odświeżany ma być z częstotliwością 120 Hz, przy czym digitizer do interfejsu dotykowego ma działać szybciej.

Zwiększona wydajność i dobry aparat fotograficzny

Analizując nowy model SONY warto zwrócić uwagę na jego serce. Urządzenie ma działać na układzie Snapdragon 865 i 128 GB pamięci użytkownika. Wydaje się zatem, iż nawet najbardziej wymagające osoby powinny być zadowolone z takiego rozwiązania. Miłym akcentem jest zapewne obecność złącza słuchawkowego oraz wydajna bateria o pojemności 4000 mAh i możliwości szybkiego ładowania USB-PD.

Choć można by było oczekiwać czegoś więcej, aparat fotograficzny ma opierać się na trzech modułach: ultraszerokokątnego, telefoto i szerokokątnego. Dzięki temu urządzeniu każdy użytkownik będzie miał sposobność nagrywania wideo w 4K z HDR przy 120 kl./s. Ciekawostką jest obecność autorskiego rozwiązania o nazwie Optical SteadyShot, dedykowanego zdjęciom. Jak widać nowy Sony Xperia 5 II wydaje się rozwiązaniem ciekawym i przyzwoitym. Nadal jednak pod znakiem zapytania stoi jego cena. Być może o kosztach, które będzie musiał ponieść zainteresowany urządzeniem, przekonamy się dopiero po oficjalnej premierze.