moje id play

Dlaczego iPhone nie działa na mrozie?

Dlaczego iPhone nie działa na mrozie?

Dlaczego iPhone nie działa na mrozie, mimo że jest uznawany za jedną z lepszych marek? Ogólnie można stwierdzić, że wyciąganie telefonu przy bardzo niskiej temperaturze może być bardzo szkodliwe dla naszego telefonu. Bez względu na to, jakiego producenta jest to urządzenia. Ta reguła jednak dotyczy temperatur w okolicach -20 stopni. iPhone wyróżnia się tym, że potrafi wyłączać się nawet przy temperaturze powyżej zera. O co tu w ogóle chodzi?

Baterie od Apple’a – aż takie kiepskie?

Warto wspomnieć, że iPhone’y mają tendencję do samoistnego wyłączania się. Nie tylko podczas mrozu, ale i podczas zwyczajnych sytuacji. Możemy między innymi winić o to baterię, której jakość faktycznie nie jest mocną stroną Apple’a. Czasami jej wadliwość wiąże się z układem sterującym, który błędnie pokazuje stan baterii. Bywa tak, że według naszego telefonu, bateria jest naładowana w 50%, a w rzeczywistości jest już na wykończeniu.

Niska temperatury nie tyle wyłącza telefon, co po prostu obniża wydajność baterii. Wyobraźmy sobie taką sytuację, że bateria faktycznie pokazuje nam te 50%, a w rzeczywistości jest to 14%. Jeśli więc jest środek zimy, to takie 14% może się wyładować w bardzo krótkim czasie. Wtedy faktycznie mamy wrażenie, że to mróz wyłączył nam telefon. Czy jest to satysfakcjonująca odpowiedź na pytanie, dlaczego iPhone nie działa na mrozie?

Fałszywy alarm

Może się zdarzyć też, że tylko nam się wydaje, że nasz telefon się wyłączył. Brzmi głupio, ale winą za to po raz kolejny jest nowoczesna technologia. Chodzi tutaj o wprowadzenie touch ID, które może gorzej działać w niskich temperaturach. Jeśli wyciągniemy naszego iPhone’a z kieszeni na mrozie i próbujemy go odblokować za pomocą touch ID, po prostu może nam się to nie udać. Nawet jeśli bateria będzie działać sprawnie.

Jak widać istnieje więcej niż jeden problem związany z korzystaniem z iPhone’a w zimie. Jednym osobom nie będzie to przeszkadzać i będą dalej cieszyć się swoim urządzeniem. Jeśli jednak dopiero zastanawiamy się nad kupnem iPhone’a, to dobrze by było pomyśleć, czy ta przeszkoda jest dla nas do zaakceptowania. Jeśli ma to nas denerwować przez całą zimę, to może lepiej odłożyć decyzję o kupnie tego urządzenia na kiedy indziej.