Nokia

Dlaczego spada zainteresowanie produktami Nokii?

Słabsze procesory

Stwierdzenie, że telefony Nokii mają słabe procesory nie byłoby prawdą. Ale prawdziwe jest przyznanie, że pozostałe firmy radzą sobie w tym o wiele lepiej. Gdy przez ostatnie lata otrzymywaliśmy nowe modele Nokii, mogliśmy zauważyć, że ich procesory spóźniły się o kilka miesięcy. Jest to bardzo dużo problem, dlatego że jednym z docelowych odbiorców są osoby, które stawiają na nowoczesność i co parę lat wymieniają telefon na lepszy. Jeśli widzą, że jakaś firma wcale nie oferuje niczego zbyt nowoczesnego, to czują zniechęcenie i skreślają ją całkowicie.

System operacyjny

Problemem może być również system operacyjny. Kupując telefon firmy Nokia nie możemy liczyć na najnowszego Androida, który automatycznie zsynchronizuje się ze współczesnymi aplikacjami. Dlatego właśnie zdarzają się momenty, gdy urządzenia te okazują się być po prostu bublem. W dzisiejszych czasach, aby telefon był funkcjonalny, musi być kompatybilny ze wszystkimi ważnymi aplikacjami. Oczywiście producenci robią, co mogą, aby tak było, ale jednak rzeczywistość nie jest dla nich korzystna.

Czy to oznacza, że czasy Nokii powoli przemijają? Raczej nie. Na pewno jeszcze nie raz producent zaskoczy nas czymś zupełnie nowym, co przełamie wiele barier. W tym momencie jednak wcale tego nie robi, co sprawia, że jego modele dużo tracą w oczach klientów.