Najlepsze gry komputerowe w Twojej kieszeni

Gry mobilne swoją popularnością nierzadko przebijają produkcje stworzone na konsole i komputery osobiste. Często jednak granie w nie jest niesamowicie irytujące, wszędobylskie reklamy i obowiązkowe mikropłatności obecne w niemal każdej grze mobilnej. Oczywiście w sklepach z aplikacjami znajdziemy również produkcje pozbawione mikropłatności i pozwalające cieszyć się pełnym, niewybrakowanym produktem. Najczęściej są to produkcje znane z komputerów, które po latach mogą być uruchamiane na urządzeniach mobilnych. Sprawdźcie listę najpopularniejszych gier komputerowych dostępnych na smartfony!

Seria Grand Theft Auto

Zarówno w sklepie z aplikacjami należącym do Google, jak i do Apple, znajdziemy cały szereg portów starszych gier twórców serii GTA – Rockstar Games. Z bibliotece ich gier dostępnych na telefony znajdziemy głównie starsze części serii GTA, takie jak te z podtytułem San Andreas i Vice City, ale też odsłony cyklu obecne wcześniej tylko na konsolach, np. Liberty City Stories. Każdy fan strzelanek z pewnością kojarzy również serię opowiadającą o nowojorskim detektywie – Max Payne. Pierwsza część tej kultowej trylogii również dostępna jest na telefony.

Najlepsze gry RPG, które zmieścisz w kieszeni

W sklepach z aplikacjami znajdziemy również coś dla fanów bardziej klasycznej rozgrywki. Legendarne produkcje z gatunku RPG takie jak Neverwinter Nigths, Baldur’s Gate i Planescape Torment zostały świetnie przeprojektowane do komfortowego grania na dotykowym ekranie i z pewnością umilą każdą długą podróż.

Mobilne gry kasynowe

Coraz więcej osób przestaje korzystać z komputerów na rzecz smartfonów. To samo dotyczy rozrywki hazardowej. Wiele osób ceni sobie wygodę mobilnych kasyn internetowych i decyduje się na grę na swoim urządzeniu przenośnym. Prawda jest taka, że na komórki dostępne są praktycznie wszystkie gry, w które możemy zagrać na stronach internetowych kasyn. Co więcej, kasyna starają się zachęcać graczy różnymi bonusami dla osób korzystających z mobilnych wersji lub aplikacji. Pamiętajmy jednak, że gambling wymaga odpowiedzialności. Dużo prościej jest grać w gry hazardowe za darmo, bez konieczności wpłaty własnych pieniędzy.

Niesamowity świat Gwiezdnych Wojen

Jedną z najlepszych gier wydaną na komputery, a obecną również na telefonach, jest bez wątpienia najlepsze dzieło studia BioWare – Star Wars: Knights of the Old Republic. Produkcja wyjątkowa, swoją fabułą stojąca na równi z filmami, a zdaniem niektórych nawet je przebijająca. Gra na wiele dziesiątek, jeśli nie setek godzin, z całą pewnością warta swojej niewygórowanej ceny. Jeśli pamiętacie ten tytuł lub nie mieliście jeszcze okazji poznać fantastycznej historii Dartha Revana, sięgajcie po telefony!

Poznaj mroczny system

Jeśli jesteście fanami gier nastawionych na fabułę i ujmują was konsekwencje waszych czynów, powinniście zapoznać się z serią Beholder. Obie części gry pozwalają zanurzyć się w świat autorytarnego ustroju i poznać, a być może nawet pokonać jego mroczną naturę. Obie części są niesamowicie grywalne na telefonach i z pewnością na długo zapadają w pamięć.

Kultowe już sześciany

Trudno nie wspomnieć o jednej z najlepiej sprzedających się gier w historii, dostępnej na niemal każdej platformie, w tym oczywiście na telefonach. Minecraft jest prawdziwym hitem sprzedażowym i tytułem, który wpłynął na całą branżę elektronicznej rozgrywki. Otwarty świat, możliwość gry ze znajomymi, niesamowita swoboda i tylko jedno ograniczenie – nasza wyobraźnia. Minecraft Pocket Edition to jedna z najlepszych gier, w które możemy wygodnie grać na smartfonach.

Cała plejada gier przygodowych

Chyba żaden inny gatunek nie przeżył takiego renesansu dzięki portom na telefony komórkowe, jak gry przygodowe. Niemal każdy najpopularniejszy tytuł otrzymał swoją wersję mobilną, a biorąc pod uwagę gameplay, sterowanie jest niesamowicie intuicyjne. Do grona najlepszych gier z tego gatunku dostępnych na telefonach, z pewnością zaliczyć możemy Life is Strange, Grim Fandango i Another World.

Kultowych gier dostępnych na telefony jest cała masa!

Gier znanych z komputerów i dostępnych na telefony komórkowe jest cała masa. Jeśli ktoś miło wspomina swoją ulubioną grę z czasów dzieciństwa lub młodości, jest duża szansa, że otrzymała odpowiedni port i jest w pełni grywalna na telefony. Warto sprawdzić listę komputerowych gier dostępnych na smartfony, dostępną na najpopularniejszym polskim portalu o grach wideo: https://www.gry-online.pl/gry/android/